29. březen 2018

Noc s Andersenem potřetí


Celorepubliková akce pro podporu čtenářství a čtenářské gramotnosti Noc s Andersenem byla sice 18., u nás v knihovně se spalo po třetí. Letos místo vyšlo na 12 nejlepších čtenářek a 6 nejlepších čtenářů.

Na úvod jsme si řekli něco o NsA a H.CH.Andersenovi a jeho pohádkách, následovalo kreslené čtení o Andersenovi. K tématu O pejskovi a kočičce si děti vybraly opět pohádku o tom, jak pekli dort. Na další téma - O statečném cínovém vojáčku si připravila Laura krátký referát a také záludné otázky. Třetím tématem byl Jaroslav Foglar a jeho Rychlé šípy, toho využili Vašek a Miky. Připravili si povídání o skautech a skautingu, přinesli nám na ukázku také skautský kroj. 
Následoval lítý souboj - každý měl dvě minuty na to, aby bez přípravy vytáhl ježka v kleci. To se nakonec podařilo pouze Šarlotce. Přes noc se pak vyprostit ježka z jeho zajetí podařilo každému. Na unavení jsme si zahráli pár deskovek a zalehli do peřin. Drbny vydržely drbat až do tří do rána, o tři hodiny později však už vesele skákaly z pelechů.
Po vydatné snídani od paní Rybové jsme si opět zahráli pár deskovek a s přáním krásné jarní soboty se rozloučili.
Velice děkuji Petře Peškové a Páje Švagrové za nocleh, Nikole Bundilové a Kačce Křížové za zapůjčení ježků, maminkám za výborné buchty, které nám dodávaly energii po celý večer a hlavně manželům Musialovým, kteří pro děti zajistili drobné odměny, hotdogy a snídani. Ještě jednou všem díky....A příště možná..........možná už na Halloweenském spaní..uvidíme 


K akci byly použity materiály od oficiálních partnerů NsA.

Více foto ve fotogalerii.